XX. Dudás Kálmán Nemzeti Vers- és Prózamondó Találkozó

Jubiláris huszadik alkalommal tartották meg Bácsfeketehegyen a Dudás Kálmán Nemzeti Vers- és Prózamondó Találkozót, a Magyar Nemzeti Tanács kiemelt rendezvényét, a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének szervezésében, a Feketics Művelődési Egyesület közreműködésével, és a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet szakmai támogatásával.

A versenyre az egész Kárpát-medence területéről jelentkezhettek a kilencedik életévüket betöltött magyar anyanyelvű amatőr versmondók. Két művel kellett készülniük az egyetemes magyar irodalomból, illetve egy verssel vagy prózával a határon túli magyar irodalomból. A több mint 70 résztvevőt a Kovács Frigyes, Pataki András, Wischer Johann, Bori Fekete Ágnes, Tóth Péter Lóránt, Lőrinc Tímea összetételű zsűri értékelte.

Díjazottak:

Kisgyermek kategória (alsósok):

  1. Erdei Anna Dorka (4.b) (Molnár Krekity Olga) Kishegyes
  2. Bába Lujza (Krizsán Szilvia), Újvidék
  3. Kiskomáromi Zsolna (Molnár Krekity Olga) Óbecse

Gyermek kategória (5-6 osztály):

1. Szabó Rebeka (Molnár Krekity Olga) Topolya

2. Kormányos Ákos (Kovács Jolánka) Muzslya

2. Vajda Noa Pálma (Barta Júlia) Bácsfeketehegy

3. Bácsi Virág (5.c) (Molnár Krekity Olga) Kishegyes

7-8 osztály:

  1. Kerekes Zalán (Pál Ilona) Bácsfeketehegy
  2. Horváth Bendegúz (Horváth István) Nagykanizsa
  3. Bede Anett (Barta Júlia) Bácsfeketehegy

Ifjúsági kategória

  1. Marx Éva (Tóth Lívia) Csóka
  2. Major Lili (Molnár Krekity Olga) Kishegyes
  3. Dupák Fanni (Tóth Lívia) Csóka

Különdíj: Hodik Annabella (Molnár Krekity Olga) Bácsfeketehegy

Felnőtt kategória

  1. Binszki Teréz (Horváth Emma) Szabadka
  2. Miklenovics Aranka (Horváth Emma) Szabadka

Zárójelben a felkészítők neve.

Marx Éva kapta az idei Dudás Kálmán Díjat, Nemes Fekete Edit keramikus alkotását.

A díjazottak mellett iskolánkat képviselték még a versenyen: Nagymélykúti Csongor (3.a), Bede Barnabás (3.b), Bede Borbála (3.b), Dudás Iván (3.b), Gál Flóra (3.b), Virág Anna (3.b), Vanka Réka (6.a), Kanyó Natália (6.b), Szőke Rebeka (8.b)

Középiskolások: Bojko Andrej, Kőműves Csaba, Paulyuk Jenifer

A képeket Szarka Zsófia készítette.